Automatyczny system kontroli trzeźwości worksober.com w Polsce.

Od niedawna przedsiębiorstwo SecurityIT wprowadza na  Polski rynek automatyczny biometryczny system kontroli trzeźwości marki worksober. Ktoś może zapytać co to zmieni kolejny alkomaty, nawet alkomaty stacjonarne i alkomaty automatyczne są już na polskim rynku. Czym się różni ten alkomat od innych profesjonalnych alkomatów.

Alkomat worksober.com to nie tylko alkomat w postaci urządzenia, które pozwoli nam skontrolować pijanego pracownika, to automatyczny system kontroli trzeźwości, z naciskiem na słowo system.

Sam alkomat w postaci połączonych ze sobą: dotykowego wyświetlacza wielkości 5 cali, czytnika kart RFID, czujnik elektrochemicznego odpowiadającego za kontrole stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu umieszczony jest w wysokiej jakości plastikowej obudowie.

Alkomat wyposażony jest w dostęp do sieci GSM, WIFI oraz ma możliwość do podłączenie do zwykłej sieci.

CloudAlcometer-B3

1.      Urządzenie CloudAlcometer-B3

2.      Miejsce na certyfikat metrologiczny

3.      Miejsce do wtłaczania powierza/ miejsce na rurkę

4.      Włącznik urządzenia

5.       Wejście na kabel zasilający

6.      Portal do połączenia zewnętrznych urządzeń dostępowych (kołowroty, triody, bramki wejściowe)

7.      Dotykowy wyświetlacz

8.      Kamera do skanów biometrycznych

9.       Światła LED do skanów biometrycznych

10.  Numer seryjny urządzenia.

11.  Naklejka producenta

12.   Czytnik kart RFID

Jak przebiega kontrola w automatycznym systemie kontroli trzeźwości.

Biometryczny system kontroli trzeźwości worksober działa przez całą dobę. Alkomat stacjonarny zainstalowany u klienta jest przygotowany do pracy ciągłej.

Przebieg kontroli trzeźwości:

1.Pracownik przed wejściem do pracy loguje się na swoje konto w systemie WORKSOBER za pomocą swojego cyfrowego identyfikatora lub za pomocą kart RFID.za pomocą rurki do napojów wtłacza powietrze do czytnika elektrochemicznego.

2.Po kilku sekundach pojawia się wynik kontroli trzeźwości.

3.W przypadku gdy wynik jest zgodny z przyjętymi normami trzeźwości (w większości przypadków norma wynosi 0,00 ‰) pracownik wchodzi do miejsca pracy. Wynik pomiaru, czas, biometryczne zdjęcie zapisywane są w systemie do wglądu pracodawcy

4.W przypadku gdy wynik jest negatywny i pracownik przyszedł do pracy pijany informacja o tym jest natychmiast rozsyłana do wyznaczonych osób w formie SMS oraz wiadomości e-mial. Wynik również jest zapisywany w systemie worksober, dodatkowo pojawia się w zakładce NARUSZENIA, gdzie oprócz informacji o czasie i miejscu dokonania kontroli w systemie możliwe jest wydrukowanie raportu z kontroli, wraz ze zdjęciem z systemu, danymi pijanego pracownika oraz wynikiem pomiary trzeźwości dokonanym prze alkomat.

.

5. Pracownik wychodząc z pracy również poddaje się kontroli trzeźwości w alkomacie worksober co jest odnotowane w systemie, dzięki temu oprócz zapobieganiu wchodzenia pijanych pracowników, pracodawca zabezpiecza się prze picem w pracy. Automatyczny system kontroli trzeźwości WORKSOBER jest potężnym narzędziem zapobiegawczym.

Nadzór na prawidłowością funkcjonowania systemu kontroli trzeźwości sprawowany jest zdalnie przez worksober. Dbamy by sprzętu działała prawidłowo przez cały czas świadcząc całodobowy serwis przed siedem dni w tygodniu.

Portal z wynikami kontroli trzeźwości pracowników.

Urządzenie wejściowe w postaci stacjonarnego alkomatu jest główną częścią systemu kontroli trzeźwości na jakiej się skupiamy, dla użytkownika nadzorującego picie alkoholu w pracy głównym narzędziem pracy jest jednak jest portal z wynikami kontroli trzeźwości. Oprócz wspomnianej kontroli, niezwykle istotnym aspektem jest również fakt, że urządzenie to alkomat biometryczny. Takie rozwiązanie zostało zaimplementowane do alkomatu by nie dopuścić do oszustw, które pomimo świadomości, że system ten opiera się właśnie na biometryce dalej występują. 

STUDIUM PRZYPADKU: Pijany pracownik w pracy.

W jednym z przedsiębiorstw w, którym jest zainstalowane stacjonarny alkomat worksober jeden z pracowników poprosił drugiego by ten wtłoczył powietrze za niego, bo ten był pod wpływem alkoholu w trakcie wchodzenia na teren zakładu. Pijany pracownik stanął przed alkomatem natomiast rurkę położyła ramieniu, drugi z pracowników za pomocą tej rurki wtłoczył powietrze do alkomatu. Pracownicy nie zdawali sobie sprawy, że biometryczny alkomat worksober uwiecznił tą próbę oszustwa w bardzo dobrej jakości. Pracownik został poddany drugiej kontroli trzeźwości, gdzie okazało się, że jest pijany. Został zwolniony jako nietrzeźwy w pracy. Drugi pracownik dostał naganę. Był trzeźwy.

 

.

System WORKSOBER to nie tylko system kontrolując stan trzeźwości pracowników, jak robią to wszystkie alkomat. System monitoruje czas pracy osób zatrudnionych dając możliwość zliczania czasu pracy oraz kontrolowania go w łatwo sposób. W tym celu należy zlecić pracownikom kontrolę trzeźwości podczas wchodzenia i wychodzenia z niej. Takie działanie oprócz kontroli trzeźwości zarejestrowanej w systemie pozwala sprawdzić o której pracownik wszedł i wyszedł z pracy. Biometryczna kontrola twarzy potwierdza, że to właśnie ten pracownik rozpoczyna i kończy dzień pracy.

STUDIUM PRZYPADKU: Zdalna kontrola.

Jeden z naszych klientów z branży budowlanej, zrezygnował z podpisywania papierowej listy obecności po tym jak zainstalował system kontroli trzeźwości worksober. Każdy z pracowników po przyjściu, dokonuje kontroli trzeźwości co jest równoznaczne z rozpoczęciem dnia pracy. Biometryczne dane zapisane w systemie potwierdzają, że to określony pracownik. Po zakończeniu pracy, również jest dokonywana kontrola. W ten sposób właściciela firmy w sposób zdalny kontroluje czas przyjścia pracowników, załatwiając w tym czasie inne sprawy. Dzięki temu zyskuje czas, kontrolę nad czasu pracy oraz trzeźwością pracowników.

 

Biometryczny system worksober dba o bezpieczeństwo nie tylko kontrolując stan trzeźwości. Bardzo istotnym szczególnie na budowach jest obowiązek noszenia kasku. Biometryczny system odczytu twarzy kontroluje, czy pracownik ma założony kask nie pozwalając by pracownik podszedł do kontroli trzeźwości bez niego. Bezpieczeństwo jest dla nas kwestia kluczową.