Nasz system automatycznego badania trzeźwości workober.com i został uznany za najlepsze inteligentne rozwiązanie roku w konkursie Usługa Roku 2018 organizowanym przez Litewską Konfederację Biznesu. Organizatorzy konkursu zauważyli, że jest to njabardziej konkurencyjna kategoria, w której do komisji wpłynęło wiele zgłoszeń. Minister Gospodarki Virginijus Sinkevičius w swoim przemówieniu zwrócił uwagę, że innowacyjne usługi rozwijane na Litwie cieszą się coraz większą popularnością za granicą, w efekcie popularyzując imię Litwy i osiągnięcia Litwinów. Minister powiedział, że ten konkurs po raz kolejny udowodnił, że innowacje są wszędzie, od rolnictwa i medycyny po nowoczesne technologie. Jesteśmy wdzięczni za to uznanie w litewskim środowisku biznesowym i za to, że nasza młoda firma została zachęcona do opracowywania nowatorskich rozwiązań, odpowiadających potrzebom rynku.

Darius Didžgalvis CEO at IPS

Transport publiczny w Wilnie to jedna z największych firm transportowych w kraju. 1500 kierowców przewozi codziennie w Wilnie około 0,5 miliona pasażerów autobusami i trolejbusami. Dlatego przed rozpoczęciem pracy wymagana jest kontrola stanu trzeźwości każdego z nich. Ta czynność kontrolna w firmie zawsze była i jest przedmiotem szczególnej uwagi. Zależy nam, aby firma nie tylko dbała o trzeźwość kierowców, ale także organizowała kontrolę w taki sposób, aby zajmowała jak najmniej czasu, pochłaniała jak najmniej pieniędzy firmy, była jak najprostsza i co najważniejsze nie zawodna. Rozwiązanie tego złożonego zadania znacznie ułatwiło wdrożenie systemu worksober.com w 2016 roku. Wraz z tym inteligentnym systemem uzyskaliśmy możliwość pełnej automatyzacji procesu kontroli trzeźwości i przetwarzania danych, znacznego przyspieszenia i usprawnienia pod względem kosztów oraz praktycznie wyeliminowania niepożądanych skutków czynników ludzkich, takich jak błędy i porozumienia. Po połączeniu nowej metody badania trzeźwości ze starą, w której kierowcy są sprawdzani przez personel medyczny, ostatecznie zrezygnowaliśmy z tej drugiej i przeszliśmy tylko na zrobotyzowany system badań. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki systemowi worksober.com wileński transport publiczny znacznie lepiej radzi sobie z ryzykiem związanym z odpowiednim przygotowaniem kierowców do bezpiecznego i niezawodnego przewozu pasażerów po ulicach i drogach stolicy kraju.

Vidas Vilkuotis Safe traffic control specialist, Vilnius Public Transport

Firma Finėjas jest jednym z liderów litewskiego sektora transportu i logistyki. Firma rocznie przewozi ok. 100 000 FTL ładunków samochodami ciężarowymi i innymi pojazdami, jej obroty sięgają 100 mln Euro, firma zatrudnia około 1500 kierowców. Podobnie jak w przypadku innych dużych firm transportowych, ważny jest dla nas sprawny i szybki proces sprawdzania gotowości kierowców do pracy. Czas przybycia do firmy transportowej nie jest bardzo ważny, ale kontrola trzeźwości przed wyjazdem jest obowiązkowa. Instalacja systemu worksober.com w 2016 roku pozwoliła nam znacznie przyspieszyć i uprościć ten proces. Szczególnie ważnym dniem tygodnia w naszej firmie jest piątek, kiedy wypuszczamy jednorazowo ponad 100 kierowców - wtedy ten system udowadnia swoją skuteczność: proces inspekcji przebiega szybko i płynnie, dane prezentowane są w czasie rzeczywistym. Chciałbym również podkreślić, że zdolność systemu do rozpoznawania osób testowanych na podstawie twarzy znacznie zwiększa wiarygodność danych i zmniejsza prawdopodobieństwo błędów.

Gediminas Juškevičius Deputy transport manager, UAB Finėjas

Na naszych budowach stosujemy politykę zerowej tolerancji dla alkoholu. Ponieważ place budowy są jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc pracy, konieczne jest stosowanie skutecznych środków bezpieczeństwa. W rezultacie wybraliśmy biometryczny system badań trzeźwości. Z tego systemu korzystamy już prawie rok. Spadła liczba zarejestrowanych naruszeń, pokazując, że system nie tylko skutecznie zapobiega zatruciu w miejscu pracy, ale także zmienia postawy pracowników wobec bezpieczeństwa pracy i kultury pracy na budowach. Kolejnym ważnym apsektem jest wykorzystanie biometrycznego systemu badań trzeźwości z rozliczaniem czasu pracy z innymi procesami zarządzania.

Eimantė Ragauskaitė Quality Manager at Conresta UAB

Stora Enso Litwa przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Zależy nam na tym, aby każdy pracownik codziennie wracał do domu zdrowy. Z systemu kontroli trzeźwości worksober.com korzystamy od jesieni 2018 roku. W tym okresie nie spotkaliśmy się z awariami technicznymi, system działa sprawnie i niezawodnie, a dane są dostarczane szybko. Cieszymy się, że to skuteczne narzędzie kontroli przyczynia się do rozwoju naszej kultury bezpiecznej i produktywnej pracy.

Gintarė Giršė HR manager, Stora Enso Lietuva

„Współpracujemy z worksober.com (http://worksober.com/) od ponad roku. Ich rozwiązania pomogły nam skuteczniej zarządzać ryzykiem, a także sprawować kontrolę nad pracownikami. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za elastyczność we wdrażaniu rozwiązań i ciągłe ich ulepszanie”.

Marius Umbras Menedżer ds. Windykacji, Girteka Logistics, UAB

Z przyjemnością współpracujemy z worksober.com (http://worksober.com/) .Zespół obsługujący serwis workober.com to prawdziwi profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy reagują na potrzeby i problemy swoich klientów. Dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie efektywnie wykonywać kontrolę pracowniczą, zarządzać ryzykiem, a także skupić się na efektywności naszych procesów. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie zespołu, szybką reakcję i pro aktywność. Dajemy wysoką ocenę dla worksober.com!

Telamon Bouw B.V.